XXX Targi Książki Historycznej w Warszawie
Serdecznie zapraszamy do odwiedzin stoiska Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej podczas najbliższych Targów Książki Historycznej w Warszawie.
Tegoroczna edycja Targów Książki Historycznej odbędzie się w dniach 24-27 listopada w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Na Targach swoją ofertę zaprezentuje blisko 160 wydawnictw z całej Polski.
Tak jak dotychczas i 30. edycja Targów będzie miejscem popularyzacji literatury historycznej, miejscem spotkań z wydawcami, autorami i miejscem udanych zakupów. Dzięki bogatemu programowi imprez towarzyszących Targi cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, pasjonujących się historią, a tym samym spełniony zostaje główny ich cel, jakim jest popularyzacja literatury historycznej. W ramach programu wydarzeń towarzyszących odbędą się panele dyskusyjne, seminaria i spotkania autorskie oraz pokazy animacji o tematyce historycznej.
Z każdym rokiem formuła Targów Książki Historycznej rozwija się i jest bogatsza. Dotychczas oprócz wydawców książki historycznej, na Targach można było również odwiedzać tematyczne salony takie jak Salon Muzeów, Salon Bibliotek czy Salon Antykwariatów. Jednym z celów organizatorów jest nawiązywanie sąsiedzkiej współpracy międzynarodowej. W tym roku Targom towarzyszyć będzie Salon Książki Ukraińskiej oraz Salon Niezależnych Wydawców Białoruskich.
Targi są miejscem uroczystego ogłoszenia laureatów konkursu na najlepszą książkę historyczną roku – KLIO, przyznawaną w czterech kategoriach: autorskiej – za indywidualny wkład autora w popularyzację historii; monografia naukowa – za merytoryczny wkład w poznawanie historii; edytorskiej – dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli; varsaviana – za wkład w popularyzację historii Warszawy.
Organizatorami Targów Książki Historycznej są: Fundacja Historia i Kultura, Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie Muzealników Polskich – Oddział Mazowiecki
Więcej informacji o Targach Książki Historycznej: www.historiaikultura.pl