Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

Informacje dla osób niepełnosprawnych

Informacja o dostosowaniu oddziałów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej do potrzeb osób z dysfunkcją narządów ruchu

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej – budynek główny, Pl. Berka Joselewicza 1

Na zewnątrz Muzeum do wejścia głównego prowadzi pochylnia zaprojektowana dla wózków inwalidzkich. Zwiedzający przybywa do przestronnego holu na parterze, gdzie wita go pracownik recepcji przy łatwo dostępnej ladzie. W Muzeum brak jest progów i ograniczeń. Dzięki zamontowaniu windy wewnętrznej (zaopatrzonej w komunikator głosowy) gmach Muzeum jest całkowicie przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Winda pozwala dotrzeć na ekspozycje usytuowane na czterech kondygnacjach, do muzealnej księgarni, biblioteki oraz na taras widokowy. Przejścia pomiędzy salami są pozbawione progów. Na szklanych drzwiach, uchylnych w obie strony, umieszczono dla bezpieczeństwa naklejki. Na parterze przy szatni jest specjalna toaleta dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, Rynek 9

Do wejścia prowadzi pochylnia, a dodatkowo na zewnątrz zamontowana jest winda. Wielkim osiągnięciem jest wprowadzenie do zabytkowej przestrzeni XVI. wiecznej kamienicy nowoczesnych wind oraz platform schodowych, zaopatrzonych w alarm, umożliwiających swobodny dostęp do sal ekspozycyjnych osobom poruszającym się na wózkach. Przejścia pomiędzy salami pozbawione są progów. Na II piętrze znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Muzeum Dzwonów i Fajek, Oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, Władycze 3

Warunki architektoniczne budynku, w którym znajduje się Muzeum – dawna Wieża Zegarowa, uniemożliwiły zamontowanie urządzeń pozwalającym zwiedzanie osobom z dysfunkcją ruchu.

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content