Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

Wieczór przy lutni

Dodane w kategorii: Informacje, Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Wydarzenia, Wydarzenie muzealne
Wydarzenie odbywa się dnia: 4 maja, 2018
Antoni Pilch

A. PilchSerdecznie zapraszamy na spotkanie z lutnistą Antonim Pilchem pod tytułem Wieczór przy lutni. Będzie to kolejne wydarzenie z cyklu Spotkania w salonie organizowanego przez Muzeum Historii Miasta Przemyśla oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. 

Wydarzenie odbędzie się 4 maja 2018 roku o godzinie 16.00 w siedzibie muzeum – Rynek 9. 

Spotkanie z lutnistą Antonim Pilchem dostarczy uczestnikom wielu wrażeń muzycznych oraz duchowych. Z wieczoru przy lutni nikt nie wyjdzie zawiedziony, wręcz przeciwnie, każdy zabierze ze sobą wspomnienie mistycznej sztuki, która korzeniami sięga naszych wspólnych tradycji.

Jak napisał Antoni Pilch o swojej płycie „Pątnik”: Lutnia to dla mnie droga i mistrz, to także symbol głęboko ludzkiej harmonii, ze światem, z samym sobą i ze słuchaczami. Koncert to misterium spotkania i wspólnoty, z mojej strony zawsze objęty gorącą wewnętrzną modlitwą.

Zapraszamy zatem na wieczór przy lutni, wieczór muzyki dawnej we wnętrzu salonu Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Wprowadzi on uczestników w atmosferę XVI-wiecznej biesiady, w której psalmy, madrygały, kanony wykonywane wspólnie z publicznością, utwory lutniowe i poetyckie łączą się w jedną całość, otwierającą przed zgromadzonymi świat dawnej tradycji, która – choć zapomniana – wciąż nas kształtuje i w nas żyje.

Antoni Pilch urodzony w Przemyślu muzyk lutnista, gospodarz Dworu w Wysokiej.

  • Dyplom Akademii Muzycznej w Krakowie
  • Studia w The Early Music Centre w Londynie, zakończone dyplomem Associate to The Royal College of Music

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content