Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

Wakacje w Muzeum 2023

Wakacje w Muzeum 2023

Jak co roku pracownicy Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej przygotowali ofertę zajęć edukacyjnych na okres wakacji 2023r.

Warsztaty muzealne prowadzone są w oparciu o aktualne wystawy oraz wybrane eksponaty. Zajęcia są przygotowane dla zorganizowanych grup w każdym wieku.

W zależności od tematu warsztaty są prowadzone na ekspozycji, lub w sali edukacyjnej. Ich elementem są także projekcje filmów instruktażowych, prezentacje multimedialne lub omówienie tematu na sali wystawowej.

Opłata za udział w warsztatach muzealnych wynosi 12 zł od osoby oraz opłata za przewodnika/edukatora 30zł od grupy. Grupy należy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem, telefonicznie lub osobiście – w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

Warsztaty odbywają się od wtorku do soboty, w godzinach 10.00 – 14.00. Czas trwania – 1,5 godziny.

Do Państwa dyspozycji proponujemy następujące tematy zajęć:

Nie święci garnki lepią – ja też potrafię!
W trakcie zajęć dzieci poznają czym jest ceramika, jak wyglądały naczynia dawniej i dziś, jak je produkowano i wypalano. W części praktycznej zajęć będą mogły ulepić swoje własne naczynie z gliny.

Na szkle malowane.
Uczestnicy zajęć będą mieli szansę stworzyć swój własny witraż. Wykonane za pomocą farb akrylowych dzieła mogą służyć do dekoracji lub stanowić doskonały prezent.

Zajęcia modelarskie – od 18.07.2023.
Na zajęciach uczestnicy poznają wybrany obiekt związany z Przemyślem – budowlę lub maszynę. Następnie budują jej kartonową makietę.

Przemyska pamiątka.
Uczestnicy warsztatów tworzą wisiorki z modeliny, przedstawiające motywy związane z Przemyślem. Powstałe prace są następnie wypalane, dzięki czemu stają się wyjątkową pamiątką i prezentem dla bliskich.

Malowanie sznurkiem.
Zajęcia rozwijające kreatywność oraz wyobraźnię uczestników. Technika ta pozwala otrzymać niepowtarzalne, autorskie kompozycje abstrakcyjne.

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content