Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

W zdrowym ciele – zdrowy duch. Sport i rekreacja w fotografiach ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej

Dodane w kategorii: Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Wernisaż, Wydarzenia, Wydarzenie muzealne
Wydarzenie odbywa się dnia: 19 września, 2019
W zdrowym ciele - zdrowy duch. Sport i rekreacja w fotografiach ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej

19 września 2019 roku odbył się wernisaż wystawy pod tytułem W zdrowym ciele – zdrowy duch. Sport i rekreacja w fotografiach ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. 

Obecnie aktywność fizyczna jest zjawiskiem masowym i ewoluuje przybierając coraz to nowe formy. Nieważne, co nas motywuje do zajęć sportowych – rywalizacja portowa, aktywny wypoczynek czy po prostu dobra zabawa. W każdym razie, ponieważ wysiłek fizyczny jest źródłem satysfakcji i relaksu dla umęczonego ducha, sprawdza się hasło W zdrowym ciele – zdrowy duch. Sport kształtuje nie tylko sylwetkę, ale i charakter.

Na wybranych fotografiach ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej uwiecznieni zostali nie tylko sportowcy, ale też amatorzy różnych letnich i zimowych dyscyplin. Zdjęcia prezentują różne dziedziny sportu, między innymi tenis, jazdę konną, lekką atletykę. Fotografie obejmują okres pierwszej połowy XX wieku, w znacznym stopniu dotyczą Przemyśla i jego mieszkańców. Na wystawie prezentowane są nie tylko zdjęcia studyjne, temat ekspozycji znacznie „wybiega” poza ściany atelier.

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content