Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

Uroczystości związane z upamiętnieniem 79. rocznicy Ludobójstwa w Hucie Pieniackiej i Krościatynie oraz innych miejscowościach na Kresach, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie

Dodane w kategorii: Informacje, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Wydarzenia
Wydarzenie odbywa się dnia: 12 marca, 2023
79. rocznicę LUDOBÓJSTWA W HUCIE PIENIACKIEJ I KOROŚCIATYNIE ORAZ INNYCH MIEJSCOWOŚCIACH NA KRESACH, PODKARPACIU I LUBELSZCZYŹNIE

Stowarzyszenie Pamięci Polski Termopil i Kresów w Przemyślu im. ks. Bronisława Mireckiego, Przemyskie Rodziny Kresowe oraz Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu zapraszają do udziału w Mszy św. i uroczystościach upamiętniających 79. rocznicę Ludobójstwa w Hucie Pieniackiej i Krościatynie oraz innych miejscowościach na Kresach , Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

Wydarzenia odbędą się pod patronatem honorowym Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Partnerami uroczystości są: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, 5. Batalion Strzelców Podhalańskich, Salezjańska Orkiestra Dęta „AGUSTINO” oraz Parafia pw. Św. Trójcy w Przemyślu.

Program uroczystości:

Niedziela -12 marca 2023r. – Kościół pw. Św. Trójcy w Przemyślu
godz. 15.00 – Msza św. za Ofiary ludobójstwa mieszkańców Huty Pieniackiej, Korościatyna i innych miejscowości na Kresach, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie zamordowanych przez nacjonalistów ukraińskich z OUN- UPA.
godz. 16.15 Modlitwa przy Pomniku – Krzyżu z Tablicami (w murze klasztornym Sióstr Benedyktynek) w intencji Ofiar ludobójstwa i złożenie kwiatów i zniczy pamięci przy pomniku.

Czwartek -16 marca 2023r. – Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej
godz. 17.00 – „ WIECZÓR PAMIĘCI I WSPOMNIEŃ KRESOWIAN” – poezja, piosenka, film, prezentacja zdjęć i wystawa fotografii Kościołów na zwrot których Polacy na Kresach nadal czekają.

Zaproszenie na "Wieczór Pamięci i Wspomnień Kresowian"

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content