Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

#StolenMemory

Dodane w kategorii: Informacje, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Wydarzenia
Wydarzenie odbywa się dnia: 18 lipca, 2023
#StolenMemory - wystawa Arlosen Archives

Z przykrością informujemy, iż z przyczyn niezależnych od organizatorów, prezentacja wystawy #StolenMemory będzie przesunięta na termin późniejszy. O terminie nowego wernisażu poinformujemy Państwa niebawem.

Wystawa objazdowa #StolenMemory opowiada historie byłych więźniów obozów koncentracyjnych przez pryzmat ich rzeczy osobistych. Na pięciu plakatach można zobaczyć przedmioty należące do osób, których rodziny zostały już odnalezione przez Arolsen Archives i wolontariuszy.

Na pozostałych pięciu znajdują się rzeczy i historie osób, których bliskich jeszcze nie odnaleziono. Wystawa zawiera również informacje na temat kontekstu historycznego, dotyczącego narodowosocjalistycznego systemu obozowego. Ponadto Arolsen Archives zachęcają zwiedzających do wsparcia kampanii poszukiwania rodzin właścicieli depozytów poprzez prowadzenie własnych badań.

Wystawa jest finansowana przez placówki dyplomatyczne USA w Niemczech i w Polsce, Belgijskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Urząd Spraw Zagranicznych Niemiec. Ekspozycja przemierza obecnie Niemcy, Polskę i Belgię w czterech kontenerach morskich.

Więcej na temat całego projektu mogą Państwo przeczytać na stronie archiwum: #StolenMemory.

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content