Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

Prezentacja wydawnictw muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej wydanych w 2022 roku

Dodane w kategorii: Informacje, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Wydarzenia, Wydarzenie muzealne
Wydarzenie odbywa się dnia: 9 grudnia, 2022
Promocja książek

Od kilku lat Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej jest bardzo aktywne na polu wydawniczym. Nie da się tego nie zauważyć. Specjalizujemy się w publikacjach z zakresu historii, historii sztuki, archeologii i etnografii czyli dziedzin reprezentowanych przez zbiory naszego Muzeum. Publikacje przygotowywane przez pracowników Muzeum samodzielnie oraz we współpracy z innymi podmiotami cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko muzealników czy znawców tematów.

9 grudnia 2022 roku przygotowaliśmy zatem spotkanie, na którym przedstawiliśmy dorobek wydawniczy naszego Muzeum w 2022 roku. Za pomocą tego wydarzenia chcieliśmy pomóc dotrzeć do interesujących odbiorcę publikacji.

A ponieważ nie tylko słowem żyje człowiek, dlatego zaprosiliśmy na to wyjątkowe spotkanie także wyjątkową C.K. Kapelę która zagrała program oparty na badaniach archiwalnych i terenowych, na który składały się galicyjskie trójmiarowe sztajery i ludowe walczyki, żywe polki śpiewane po polsku i w ruskim dialekcie pogranicznym, szybkie kołomyjki i pieśni nabożne.

Zapraszamy.

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content