Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

Premiera Przemyskiej Gry Literackiej

Dodane w kategorii: Informacje, Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Wydarzenia
Wydarzenie odbywa się dnia: 16 maja, 2018
Premiera Przemyskiej Gry Literackiej

Muzeum Historii Miasta Przemyśla weźmie udział 16 maja br. w wyjątkowym wydarzeniu. Jest nam bardzo miło, że właśnie sprzed Kamienicy Rynek 9 będą rozpoczynali swój udział wszyscy uczestnicy Przemyskiej Gry Literackiej. Zapraszamy do niej serdecznie!

16 maja 2018 r. (środa) o godz. 11.00 na Placu Niepodległości rozpocznie się, prekursorska w naszym mieście, Przemyska Gra Literacka pt. „CSI: Przemyśl. Kryminalne zagadki”.

Jest ona efektem pracy bibliotekarzy bibliotek szkolnych oraz pedagogicznych, ściśle współdziałających w roku szkolnym 2017/2018, w ramach tzw. Sieci współpracy i samokształcenia. Finalna rozgrywka Przemyskiej Gry Literackiej będzie ukoronowaniem ich wysiłków i zachętą do podejmowania w przyszłości podobnych inicjatyw na rzecz Przemyśla oraz edukacji i rozwoju następnych pokoleń.

Fabuła gry opiera się na wątku detektywistycznym. Adresaci rywalizacji tj. uczniowie klas VI i VII szkoły podstawowej, II i III gimnazjum, I i II liceum oraz I, II i III technikum będą poszukiwać na terenie miasta pewnego zaginionego pisarza, który pochodzi z Przemyśla. Gra ma charakter edukacyjny. Młodzież będzie w wybranych instytucjach miejskich zdobywać wiedzę o literatach, którzy w przeszłości związani byli z Przemyślem i jego okolicami.

Głównym więc celem planowanej rozgrywki jest kształtowanie aktywnej postawy młodzieży wobec dziedzictwa literackiego (popularyzacja pisarzy, ich twórczości związanej z Przemyślem) oraz kulturowego (promocja miasta, instytucji i obiektów miejskich ściśle powiązanych z literatami) naszego miasta.

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content