Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

Paderborn i okolice

Dodane w kategorii: Archiwalna, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Wystawy, Wystawy czasowe
Wystawa otwarta od: 17 czerwca, 2018 do 15 lipca, 2018
Paderborn i okolice

Tegoroczne Święto Fajki połączone zostało z obchodami 25-lecia partnerstwa miast Przemyśl i Padeborn oraz 15-lecia partnerstwa Przemyśla i Egeru.

Z tej okazji w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej zaprezentowano wystawę fotografii „Paderborn i okolice”. Autorami prac są: Horst Dreismann, Karl_Heinz Trachternach i Manfrid Funcke – wszyscy należący do grupy FOTOKREIS PADERBORN, a także Uwe Brett, Klaus Reiher, Ernst Hobscheidt i Ingrid Vogedes. FOTOKREIS PADERBORN to grupa fotografów amatorów z regionu Paderborn, którzy organizują wycieczki fotograficzne, warsztaty praktyczne i teoretyczne m. in. z zakresu makrofotografii, fotografii portretowej, szkolenia z obsługi programów do edycji grafiki. Punktem wyjścia ich fotograficznych wycieczek jest miasto Paderborn. Z okazji obchodów 25-lecia partnerstwa naszych miast zaprezentowali kilkadziesiąt zdjęć z miasta i okolic: zabytki, architekturę współczesną, przyrodę.

Paderborn podobnie jak Przemyśl jest siedzibą powiatu i rzymskokatolickiej archidiecezji, jest miastem uniwersyteckim. Jego początki sięgają X wieku. Paderborn jest miastem wielu zabytków. W centrum miasta znajduje się późnogotycka katedra z piaskowca, z romańską wieżą z XI wieku, renesansowy ratusz z XVII wieku, zachowały się, podobnie jak w Przemyślu, fragmenty murów obronnych. W zabytkowym Adam-und-Eva-Haus mieści się Miejskie Muzeum Historyczne. Te i inne obiekty miasta Paderborn zobaczyć można na wystawie w przemyskim Muzeum. Wystawa czynna jest do 15 VII 2018.

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content