Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

Oferta wielkanocnych warsztatów muzealnych

Dodane w kategorii: Edukacja, Informacje, Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Warsztaty muzealne, Wydarzenia
Wydarzenie odbywa się dnia: 9 marca, 2023
Warsztaty Wielkanocne 2023

W oczekiwaniu na Wielkanoc zapraszamy do zapoznania się z muzealną ofertą warsztatów dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się w budynku głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, pl. płk. Berka Joselewicza 1 oraz w Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Rynek 9.

Budynek Główny Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej

STÓŁ WIELKANOCNY I JEGO ATRYBUTY

Uczestnicy zajęć poznają tradycyjne obrzędy związane z Wielkanocą i poprzedzającym ją Wielkim Tygodniem, a także dowiedzą się jak przygotować wielkanocny stół i dlaczego nieodzowne jest umieszczenie na nim czerwonej kraszanki i zielonej rzeżuchy.

W części praktycznej zajęć dzieci upieką wielkanocne babeczki niezbędne podczas świątecznego
śniadania.

KARTKA WIELKANOCNA

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają własnoręcznie kartkę wielkanocną.

Opłata za udział w zajęciach wynosi 9 zł/os oraz 30 zł od grupy za edukatora. Grupy prosimy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem, osobiście lub telefonicznie pod numerami telefonu: 16 679 30 45 lub 16 679 30 08.

Muzeum Historii Miasta Przemyśla

RÓŻNE METODY OZDABIANIA JAJ WIELKANOCNYCH

Podczas zajęć uczestnicy ozdabiają styropianowe pisanki metodą Decoupage oraz poznają znaczenie
umieszczanych na nich symboli.

TRADYCJE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Podczas zajęć uczestnicy poznają historię oraz zwyczaje wielkanocne, następnie ozdobią figurki gipsowe w kształcie dekoracji do koszyczka np. baranek, jajko, kurczaczek itp.

Opłata za udział w zajęciach wynosi 9 zł/os oraz 30 zł od grupy za edukatora. Grupy prosimy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem, osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 16 679 30 46.

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content