Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

Nowy mural przy przemyskim Muzeum

Dodane w kategorii: Informacje, Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Wydarzenia
Wydarzenie odbywa się dnia: 19 maja, 2021
Mural przy Placu Rybim w Przemyślu

Mural przy Placu Rybim w PrzemyśluW 2019 roku w ramach propagowania wiedzy o historii naszego miasta i regionu przemyskiego, mając również na uwadze dbałość o otoczenie w którym żyjemy Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przy współpracy z przemyskim Urzędem Miejskim, ogłosiło konkurs plastyczny na projekt muralu, pod nazwą „Przekraczając mury. Sztuka wychodzi na miasto”.

Główną nagrodę zdobyła praca pod tytułem „Powrót” autorstwa Izabeli Kartasińskiej.

Miło nam ogłosić, że projekt został zrealizowany dzięki inicjatywie Pawła Szynala, przez wspaniałe dziewczyny z Pracowni Artystycznej Ceramiczny Lis: Martę Katyńską, Katarzynę Grabkę, przy niezastąpionym udziale Weroniki Nalepy i Przemka Nicewicza. Realizację projektu sfinansowała firma Infores.

Mural wykonany został na elewacji kamienicy Rybi Plac 2, po wcześniejszym jej wyremontowaniu. Wszystko za zgodą Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Wspólnoty Mieszkaniowej Rybi Plac 2. Dziękujemy, że dzięki Wam nasze miasto zyskuje nowy blask.

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content