Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

Mistrz tradycji – Zenon Nadolski, wytwórca bębnów z Zawadki

Dodane w kategorii: Archiwalna, Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Wystawy, Wystawy czasowe
Wystawa otwarta od: 3 lutego, 2017 do 13 marca, 2017
Zenon Nadolski - wytwórca bębnów z Zawadki

​Miejsce eksponowania: Kamienica Brzykowska, Rynek 9 – Mała sień.

​Wystawa fotografii autorstwa Katarzyny Trojanowskiej dokumentujących przebieg projektu Zenon Nadolski – wytwórca bębnów z Zawadki realizowanego przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2016 r.

W przeciągu roku troje uczniów wyłonionych ze społeczności lokalnej wzięło udział w niezwykłej przygodzie, mieli możliwość terminowania u mistrza tradycyjnego wyrobu bębnów, niezwykłej bieszczadzkiej osobowości – Zenona Nadolskiego. Poznali tajniki wytwarzania instrumentów, wiedzę i umiejętności, które śmiało można nazwać unikatowym, niematerialnym dziedzictwem regionu.

Głównym celem projektu Mistrz tradycji odbywającego się w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Dziedzictwo kulturowe, priorytetu – Kultura ludowa i tradycyjna jest wspieranie procesu transmisji w obrębie danej wspólnoty kulturowej, przejawiającego się w bezpośrednim przekazie wiedzy, umiejętności, funkcji – ze szczególnym naciskiem na ich unikatowość, bądź zagrożenie zanikiem. Zakres podejmowanych działań jest zgodny z założeniami Konwencji UNESCO z 2003 roku.

Kuratorem wystawy jest Marta Katyńska

WSTĘP NA WYSTAWĘ – BEZPŁATNY

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ​

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content