Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

Konkurs Świąteczny na najpiękniejsze wielkanocne jajko

Dodane w kategorii: Edukacja, Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Wydarzenia
Dnia 6 marca, 2024
Konkurs na najpiękniejsze wielkanocne jajko

Nawiązując do tradycji, Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Rynek 9 – Oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, po raz kolejny zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w KONKURSIE ŚWIĄTECZNYM NA NAJPIĘKNIEJSZE WIELKANOCNE JAJKO.

Jak co roku chcemy zaktywizować uczniów do wykonania wielkanocnego jajka w dowolnej technice plastycznej. Pomocna będzie w tym zadaniu wyobraźnia, ale również wiedza na temat najstarszych sposobów dekorowania jajek. Ogromną skarbnicą wiedzy są nasze babcie i prababcie! Zapytajcie ich: jak kiedyś zdobiło się wielkanocne jajeczka? jakie znaczenie miały kolory i wzory? Odpowiedzi na te pytania odnaleźć możecie uczestnicząc w świątecznych warsztatach odbywających się w muzeum. Grupy szkolne zapraszamy w tygodniu, natomiast odbiorców indywidualnych w soboty. Warto choć na chwilę, wrócić do dawnych zwyczajów i w gronie rodzinnym lub w szkolnej ławce zasiąść do zdobienia jajka a przy okazji wziąć udział w konkursie.

W związku z tym kierujemy do Państwa zaproszenie do udziału w naszym muzealnym KONKURSIE ŚWIĄTECZNYM NA NAJPIĘKNIEJSZE WIELKANOCNE JAJKO. Celem przedsięwzięcia jest nawiązanie do zanikającej tradycji tworzenia własnoręcznie zdobionych jajek świątecznych a także aktywizacja uczniów do różnorodnych działań plastycznych. Dodatkowym wydarzeniem będzie organizacja wystawy pokonkursowej. Wystawa będzie udostępniona dla zwiedzających w Muzeum Historii Miasta Przemyśla w terminie od 21marca do 20 kwietnia. Prace będzie można odebrać w terminie od 20 kwietnia do 31 kwietnia. Po upływie terminu prace przechodzą na własność organizatora.

Prace konkursowe przyjmujemy od 5 do 16 marca 2024 r., w MUZEUM HISTORII MIASTA PRZEMYŚLA, ul. RYNEK 9, 37-700 Przemyśl, w godz. 08.00-15.30, tel. 16 679 30 46 Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników odbędzie się 19 marca 2024 r. Natomiast otwarcie wystawy pokonkursowej oraz rozdanie nagród odbędzie się w 21 marca 2024 r. o godz. 12.00 w Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Rynek 9.

Prace należy wykonać w dowolnej technice na jajku STYROPIANOWYM do podanej wielkości – MAKSYMALNA WYSOKOŚĆ JAJKA TO 15 CM.

Kategorie wiekowe uczestników konkursu:

  • klasy 0 i I
  • klasy II i III
  • klasy IV i V
  • klasy VI, VII, VIII

Każdy uczestnik może zaprezentować jeden projekt. Prace przyjmujemy w zamkniętych i podpisanych woreczkach. Do każdej pracy należy dołączyć następujące informacje:

  • Imię i nazwisko uczestnika
  • klasę i nazwę szkoły, świetlicy lub domu kultury
  • imię i nazwisko nauczyciela lub opiekuna i jego numer telefonu.

W konkursie przewidziane są atrakcyjne nagrody!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Zgoda na publikację wizerunku,
pracy oraz danych osobowych

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content