Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

Jubileusz 100-lecia odkrycia kopalń krzemienia pasiastego w Krzemionkach

Dodane w kategorii: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Wydarzenia
Dnia 16 lipca, 2022
Jubileusz 100-lecia odkrycia kopalń krzemienia w Krzemionkach

Miło nam poinformować, że w dniach od 16 do 24 lipca 2022 roku na terenie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki koło Ostrowca Świętokrzyskiego odbędą się uroczystości związane z jubileuszem setnej rocznicy odkrycia pradziejowych kopalń krzemienia pasiastego. Towarzyszyć im będzie piknik archeologiczny, na którym zwiedzający będą mogli zobaczyć jak żyli ludzie epok kamienia i brązu. Będzie się można również zapoznać z nowoczesnymi technikami pracy archeologów, kupić pamiątkową monetę wydaną przez Narodowy Bank Polski oraz kartkę pocztową przygotowaną na jubileusz przez Pocztę Polską.

Przemyskim akcentem obchodów (w dniach 16 – 19 lipca) było stoisko promocyjne Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej – od lat współpracującego z Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie na odwiedzających Krzemionki czekały będą foldery, ulotki, mapy zapraszające do odwiedzin Muzeum i miasta Przemyśla. Na stoisku można było również nabyć najnowsze wydawnictwa muzealne.
Więcej informacji na temat jubileuszu i program wydarzeń znaleźć można na stronie Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim pod poniższym linkiem: http://muzeumostrowiec.pl/krzemionki/100-lecie-odkrycia-kopaln-krzemienia-pasiastego-w-krzemionkach/.

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content