Ciekawostki muzealne

Drodzy Państwo, jak wszyscy wiemy 12 marca Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarządził czasowe zamknięcie wszystkich instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

Ten uciążliwy dla całego społeczeństwa czas, warto przeznaczyć także na zapoznanie się z przygotowanymi przez pracowników Muzeum ciekawostkami dotyczącymi historii naszego miasta, regionu oraz prezentowanych na naszych wystawach muzealiów. Zapraszamy zatem do lektury i zarażania się pasją i spokojem.

Muzeum dla dzieci i młodzieży

Biblioteka MNZP poleca

Wydarzenia

Muzeum Narodowe Ziemi PrzemyskiejW związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

-

Konferencja Dziedzictwo Kunstkamery?... Jak powstawały nasze muzea

Szanowni Państwo, po ustaleniach z Dyrektorem Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, Janem Jaroszem i w porozumieniu z członkami Komitetu Naukowego Konferencji przesyłam Państwu nowe informacje, które – mam nadzieję – nie będą już się zmieniały.