In Ipsis – w głąb siebie. Tomasz Westrych – rzeźba.
10 października 2018 w budynku głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbył się wernisaż wystawy prac Tomasza Westrycha pod tytułem In Ipsis – w głąb siebie.
W głąb siebie (In Ipsis) – to w rozumieniu artysty wypowiedź rzeźbiarska, krążąca wokół form inspirowanych głazem narzutowym, kamieniem.
dr Tomasz Westrych – życiorys artystyczny
W latach 1991-1996 studia na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie im. J. Matejki.
W 1996 r.- Dyplom na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie im. J. Matejki w pracowni prof. Józefa Sękowskiego. W latach 1996-2004 asystent i starszy wykładowca w I-ej Pracowni Rzeźby. Kierownik pracowni prof. Stanisław Hryń.
W 2006 r. doktorat na Wydziale Rzeźby, krakowskiej ASP im. J. Matejki z dyscypliny Rzeźba, temat pracy rzeźbiarskiej i pisemnej: „Lapidarium-moja wypowiedź”. Recenzenci pracy: prof. Józef Marek i prof. Józek Sękowski.
W 2006 mianowany na adiunkta w I–ej Pracowni Rzeźby, w Katedrze Sztuk Pięknych na Wydziale Architektury Wnętrz, ASP w Krakowie im. J. Matejki. Prowadzi zajęcia z przedmiotu Rzeźba w I –ej Pracowni dla studentów I i II roku studiów I stopnia (Przedmiot obligatoryjny). Prowadzi zajęcia z przedmiotu Rzeźba dla studentów I i II roku studiów II stopnia (Pracownia wolnego wyboru). Prowadził zajęcia z przedmiotu Rzeźba dla studentów I i II roku studiów niestacjonarnych I stopnia. W latach 1996-2004 współorganizował i prowadził plener dla studentów I roku (studia pięcioletnie) na Wydziale Architektury Wnętrz ASP Kraków – z rysunku, malarstwa i projektowania bionicznego. W latach 2003-2012 pracował w Krakowskiej Szkole Wyższej, obecnie Krakowskiej Akademii im. K. Frycza-Modrzewskiego w pracowni Rysunku dla studentów I,II i III roku studiów I stopnia. Wydział Malarstwa i Architektury.
W roku 2013 zainicjował i koordynuje do dnia dzisiejszego Kurs dla kandydatów na studia WAW-ASP w Krakowie. Jest to forma wstępnej edukacji i zaznajomienie się uczestników kursu ze specyfiką i profilem Wydziału Architektury Wnętrz. Prowadzi zajęcia z Rysunku.
W roku 2015 został uczestnikiem Rady Wydziału Architektury Wnętrz ASP Kraków im. J. Matejki, biorąc udział w pracy Komisji Budżetowej.
Obecnie jest koordynatorem i pracownikiem spotkań dotyczących rekrutacji, konsultacji i informacji na dniach Otwartych ASP Kraków na Wydziale Architektury Wnętrz.
W kadencji 2016-2020 został uczestnikiem Senatu ASP Kraków im. J. Matejki. W 2016 został odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej.
W 2016-2018, pracował na stanowisku starszego wykładowcy w Instytucie Sztuk Projektowych, Wyższej Państwowej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Prowadzi zajęcia z przedmiotu Rzeźba i Rysunek dla studentów I i II roku studiów i Rysunku dla studentów I stopnia dla Wydziałów Architektura Wnętrz i Projektowania Graficznego. W 2018 został członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Czerpalników i Artystów Papieru. (IAPMA)