Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

Gosia Sarata na Scenie Bunkier

Dodane w kategorii: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Scena Bunkier, Wydarzenia, Wydarzenie muzealne
Wydarzenie odbywa się dnia: 22 września, 2017
Gosia Sarata na Scenie Bunkier

22 września 2017 roku na Scenie Bunkier Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbył się koncert Gosi Saraty i promocja teledysku o Przemyślu i Muzeum.

O wydarzeniu:

Po raz pierwszy w historii Muzeum Narodowe w Przemyślu zostało producentem muzycznym i będzie promować artystów muzyków. Gosia Sarata to studentka wokalistyki jazzowej na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, zdobywczyni pierwszego miejsca w 44. Konkursie Wokalistów Jazowych w ramach 35. Festiwalu „Jazz na Kresach” w Zamościu w 2017 roku. Artystka koncertuje od rodzinnej Limanowej i Nowego Sącza aż po Berlin.

Koncert Gosi Saraty oraz premiera jej teledysku wpisuje się w projekt artystyczny Scena Bunkier, który prowadzony jest w Muzeum od ponad roku. Koncerty, spektakle teatralne, spotkania autorskie, a teraz występ Gosi Saraty z muzykami uświetni premierę wideoklipu, który kręcony był w Przemyślu w lipcu 2017. Klimatyczne uliczki Starego Miasta, urokliwe kamienice, oryginalny pochyły Rynek i oczywiście przemyski Niedźwiadek, którego nie mogło tutaj zabraknąć. A do tego wątek miłosny. Przemyśl kilkakrotnie gościł ekipy filmowe, „Kronika wypadków miłosnych” Andrzeja Wajdy kręcona była właśnie tutaj. Dlaczego nie zagrać tu miłości jeszcze raz?

Artystka obecnie pracuje nad swoim pierwszym autorskim albumem, a teledysk do piosenki „Dobry Dzień” będzie singlem promującym jej debiutancką płytę. Reżyserem wideoklipu jest Roland Dubiel, autor nagradzanego w tym roku filmu „A kapela gra do końca”, współfinansowanego przez Podkarpacką Komisję Filmową.

Na koncert zaprasza Przemyski Klaster Turystyczny.

Patronat honorowy: Uniwersytet Rzeszowski. 

Patroni medialni:TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Biznes i Styl, Radio Via, Życie Podkarpackie, Radio Fara, Portal Przemyski, TV Podkarpacka. 

Na koncercie wystąpili:


Gosia Sarata | wokal
Szymon Łęczycki | piano
Kajetan Pietrzak | perkusja
Karol Godek | gitara prowadząca
Mateusz Honisz | gitara basowa 

Na wydarzenie zapraszają:

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej | producent 
oraz Roland Film | produkcja 

oraz 

Przemyski Klaster Turystyczny
facebook.com/przemyskiklasterturystyczny

Autorud Stalowa Wola
www.autorud.vw.pl

Infores Developer 
www.infores-developer.pl

BeeYes
www.beeyes.pl

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content