Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

Genocidum Atrox versus Sprawiedliwi – obchody 80. rocznicy ludobójstwa w Hucie Pieniackiej, Korościatynie oraz innych miejscowościach na Kresach, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie

Dodane w kategorii: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Wydarzenia
Dnia 11 marca, 2024
Genocidum Atrox versus Sprawiedliwi

11 marca 2024 roku w budynku głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbyła się prezentacja Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią w Warszawie pod tytułem Genocidum Atrox versus Sprawiedliwi. Organizatorami wydarzenia były Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej oraz Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu im. ks. Bronisława Mireckiego.

Wydarzenie stanowi część obchodów 80. rocznicy ludobójstwa w Hucie Pieniackiej, Korościatynie oraz innych miejscowościach na Kresach, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

Szczegółowy program uroczystości:

niedziela 10 marca 2024r. – Kościół pw. Św. Trójcy w Przemyślu
godz. 15.00 – Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Józefa Michalika za Ofiary ludobójstwa mieszkańców Huty Pieniackiej, Korościatyna i innych miejscowościach na Kresach, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie zamordowanych przez nacjonalistów ukraińskich z OUN – UPA.

godz. 16.15 Modlitwa przy Pomniku – Krzyżu z Tablicami i Urnami (w murze klasztornym
S.Benedyktynek) w intencji Ofiar ludobójstwa, Złożenie kwiatów i zniczy pamięci

godz.17.00 Sala Audiowizualna w Kaplicy Dobrego Pasterza S. Benedyktynek – poezja, wystawa fotografii, prezentacja zdjęć i filmu z Huty Pieniackiej oraz do innych miejscowości martyrologii Polaków na Kresach.

poniedziałek 11 marca 2024r. Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej
godz. 17.00 „WIECZÓR PAMIĘCI I WSPOMNIEŃ” o Polakach, miejscach i dziedzictwie kresowym, których nie można zapomnieć w prelekcji Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią z Warszawy.

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content