Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

Damian Ziobrowski – Fotografia

Dodane w kategorii: Archiwalna, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Wystawy, Wystawy czasowe
Wystawa otwarta od: 20 stycznia, 2023 do 20 lutego, 2023
Damian Ziobrowski - Fotografia

20 stycznia 2023 roku w budynku głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbył się wernisaż wystawy pod tytułem Damian Ziobrowski – Fotografia.

O wystawie o Autora

Zamiast wstępu, czyli o wystawie, której nie ma. Jest 2020 rok, ustalam termin styczeń 2021 robię retrospektywną wystawę, muszę coś zrobić ze sobą, swoim życiem, określić w jakim miejscu jestem, dokąd zmierzam. Z miesiąca na miesiąc wszystko staje się jasne, żadnej wystawy nie będzie. Zamiast tego jest pustka, izolacja i strach o imieniu COVID. Przede mną już tylko ściana. Po kilku latach przerwy postanawiam wziąć do ręki aparat, żeby nie oszaleć, wiem jedno, jeśli czegoś nie zrobię tu i teraz, umrę, w najlepszym razie zwariuję. Wystawa jest fragmentem zapisu prywatnego szaleństwa, zmaganiem się z depresją, pustką egzystencji i samym sobą. Jeśli to czytasz, to znaczy, że idę dalej… Dokąd?

Damian Ziobrowski

Urodzony 1976r w Przemyślu. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia, gdzie uzyskał tytuł magistra sztuki w zakresie fotografii.

Autor kilkunastu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Uczył fotografii w kilku poznańskich szkołach, prowadząc zajęcia wg. autorskiego programu nauczania. Przez kilka lat związany był również z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie prowadził warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży.

Pomimo rewolucji cyfrowej ostatnich lat, pozostał wierny analogowej fotografii. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą.

Duży zbiór najnowszych prac znajduje się w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu. Obecnie mieszka i tworzy w jednej z podpoznańskich wsi.

Wystawę prezntować będziemy do 20 lutego. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania.

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content