Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

Andrzejki w Muzeum Historii Miasta Przemyśla

Dodane w kategorii: Edukacja, Informacje, Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Wydarzenia
Dnia 12 października, 2023
Andrzejki 2023 w Muzeum Historii Miasta Przemyśla

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w zabawach andrzejkowych organizowanych w listopadzie w Muzeum Historii Miasta Przemyśla (Rynek 9).

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Są one także specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt. Męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki.

Na zajęciach uczestnicy zapoznają się ze zwyczajami i tradycją związaną z odprawianiem Andrzejek, a także znaczeniem poszczególnych czarów. Najważniejszym elementem wspólnej zabawy będą wróżby, które ukażą przyszłość. Uczestnicy dowiedzą się jaki zawód będą wykonywać, kto spotka swoją miłość, kto przyjaźń, kogo czeka niespodzianka, a kogo bogactwo i jakie marzenia spełnią się w najbliższym czasie.

Nie zabraknie najważniejszej andrzejkowej wróżby jaką jest lanie wosku.

Zapraszamy do uczestnictwa grupy zorganizowane. Warsztaty andrzejkowe odbywać się będą w dniach 07.11-30.11.2023 r., od wtorku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

Informacje i zapisy grup pod nr tel. 16 679 30 46 lub w Muzeum, Rynek 9.

Opłata wynosi 12 zł/os i dodatkowo 30 zł od grupy za edukatora.

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content