Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

Akcja „Znicz na Kresy”

Dodane w kategorii: Bez kategorii
Dnia 1 listopada, 2023
Znicze Pamięci

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu i Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu zapraszają do udziału w organizowanej, podobnie jak w latach ubiegłych zbiórce zniczy (biało-czerwonych) na Cmentarz Obrońców Lwowa i Polskie Groby na Kresach w miejscowościach m.in. Trzcicniec, Mościska, Sądowa Wisznia, Gródek Jagielloński, Hałuszyńce, Podwołczyska.

Przyjmujemy znicze i wpłaty od osób prywatnych, stowarzyszeń, szkół i wszystkich, dla których pamięć o poległych i spoczywających Rodakach na Kresach jest bardzo ważna. Można również wpłacić na pomoc charytatywną dla Polaków.

Wpłaty z dopiskiem „Znicz na Kresy” lub „Pomoc charytatywna dla Polaków”:

Stowarzyszenie Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu
Bank Spółdzielczy w Jarosławiu
Nr rachunku 50 9096 0004 2015 0084 8543 0001

Zbiórka zniczy i pomocy charytatywnej / żywność o długim terminie ważności / dla Polaków na Kresach odbywa się w każdą środę w godzinach od 16.00 do 17.00 w siedzibie Stowarzyszeń – Klasztor Sióstr Benedyktynek w Przemyślu (wejście od ul. Krasińskiego – dawny sklepik), tel. 608-611-549.

Znicze i wpłaty przekażemy Polskiemu Towarzystwu Opieki nad Grobami Wojskowymi we Lwowie oraz do kościołów polskich na Kresach. Wykaz dokonanych wpłat i przekazanych zniczy, podobnie jak w latach ubiegłych, zamieścimy na FB Stanisław Szarzyński.

Z kresowym pozdrowieniem
Stanisław Szarzyński
Prezes Stowarzyszenia Pamięci Termopil i Kresów w Przemyślu
i Klubu Inteligencji Katolickiej w Przemyślu

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content