Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

4 miasta Street Photo – Michał Mach w Małej Galerii Fotografii

Dodane w kategorii: Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Wernisaż, Wydarzenia
Wydarzenie odbywa się dnia: 5 maja, 2017
4 miasta Street Photo - Michał Mach w Małej Galerii Fotografii

Dnia 5 maja 2017 roku o godzinie 17.00 miał miejsce uroczysty wernisaż wystawy prac Michała Macha pod tytułem 4 miasta Street Photo. Jest to już kolejne wydarzenie organizowane w ramach cyklu Mała Galeria Fotografii – Rynek 9. 

Poniżej prezentujemy kilka fotografii z wydarzenia.

kilka słów o wystawie:

Fotografie uliczne. Zdjęcia uliczne pokazujemy często w mediach społecznościowych, czy podczas rozmów ze znajomymi i rodziną, dzieląc się tym, co nas zachwyciło, czy zaskoczyło w naszej codzienności.

Na zaprezentowanych na wystawie fotografiach zostały przedstawione cztery miasta: Praga, Budapeszt, Wiedeń i Brno. Zdjęcia zostały wykonane na przełomie lat 2016/2017.

Wszyscy spędzamy czas w komunikacji miejskiej, w metrze, autobusie, czy tramwaju. Chowamy się pod parasolem w deszczu, czy czekamy na przed przejściem na zielone światło. Mamy swoją codzienność. Wystawa jest próbą przybliżenia tempa życia, postaci z czterech różnych miast Europy. Celem prac jest ukazanie podobieństw, jakie mimo różnych języków i kultury nas łączą.

O autorze:

Michał Mach – fotograf.

Fotografować zaczął w roku 2006 roku. Od tego czasu działa aktywnie w wielu grupach fotograficznych w różnych miastach Polski. Założył Jarosławską Agencję Fotograficzną. Należy do Klubu Fotograficznego ATEST70, Jarosławskiego Towarzystwa Fotograficznego ATEST 2000. Jest przyjacielem Krakowskiej Studenckiej Agencji Fotograficznej. Jako prezes JAF kieruje jej działalnością: szkoli, podpowiada i zachęca młodych adeptów fotografii do rozwijania swojej pasji, umiejętności i świadomości w zawodzie.

Michał Mach współpracował z magazynem BIS AGH, w którym ukazywały się zdjęcia fotografa. Jest współautorem licznych wystaw zbiorowych oraz kilku autorskich – w tym dwie miały miejsce w ubiegłym roku. Pierwszą z nich była wystawa „Kraków w ruchu” ukazująca zjawisko, które najlepiej widać w dużych miastach – wieczny pośpiech. Drugą był natomiast dokument przygotowywany na przełomie pięciu lat: „Przed występem” o Zespole Pieśni i Tańca Jarosław, opowiadający o przygotowaniach zespołu przed występami zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Artysta organizuje i sprawuje funkcję kuratora nad licznymi wystawami fotograficznym. Jednym z takich poważniejszych sukcesów Michała jest zorganizowanie dwóch edycji wystaw pod patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej dla dwunastu klubów fotograficznych z całego województwa podkarpackiego pt. ”Podkarpackie teraz”.

Mieszka i pracuje w Jarosławiu.

PARTNERZY WYSTAWY:

  • Jacek Szwic
  • Atest70
  • Atest2000
  • Jarosławska Agencja Fotograficzna
  • TwojaTV
  • Życie Podkarpackie

Więcej o Autorze i fotografiach na:

www.facebook.com/michalmachpff

www.facebook.com/jafpl

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content