Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

25 Lat Wolności

Dodane w kategorii: Archiwalna, Mała Galeria Fotografii, Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Wystawy, Wystawy czasowe
Wystawa otwarta od: 9 czerwca, 2017 do 7 lipca, 2017
25 lat wolności

Miejsce eksponowania: Kamienica Brzykowska, Rynek 9 – Mała sień.

Na wystawie można zobaczyć historyczne już fotografie Rzeczypospolitej z pierwszych 25 lat po odzyskaniu niepodległości w 1989 roku. 

Uchwycone w kadrach zdarzenia, choć w swoim czasie bardzo medialne – przedstawiane na czołówkach największych polskich gazet, w natłoku informacji, ulegają szybkiemu zapomnieniu. Ekspozycja może zatem stanowić impuls do przypomnienia zwiedzającym czasów, w których większość z nich żyła i zastanowienia jaką drogę do swojej wolności wybrali oni sami.

A tak o wystawie pisze Magdalena Mach:

Wolność nie została nam dana 25 lat temu raz na zawsze, została nam zadana, Każdy musi szukać własnej drogi do wolności, to kwestia zdolności wyboru. 4 czerwca 1989 r, to był początek.
Dla autora rocznica pierwszych wolnych wyborów stała się pretekstem do pokazania różnych dróg wolności. Moment naciśnięcia spustu migawki i wybór fotografii to jego wolność.

Kilka słów o autorze:

Waldek Sosnowski – z pochodzenia przemyślanin, mieszka w Krakowie. Wieloletni fotoreporter i fotoedytor „Gazety Wyborczej” oraz „Polska The Times”. Był również wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Wrocławskim.  Teraz wolny strzelec i nauczyciel fotografii. 

Współautor pierwszego w Polsce podręcznika akademickiego poświęconego fotografii dziennikarskiej.
Twórca kilkunastu autorskich albumów i kilkudziesięciu wystaw fotograficznych.

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content