Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - logo

Najnowsze wydarzenia

Looking Twice – Dagmar Venus w Małej Galerii Fotografii

Dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej – Jan Jarosz oraz Kurator Małej Galerii Fotografii – Jacek Szwic zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Dagmar Venus pod tytułem Looking Twice. Wernisaż będzie miał…

Czytaj więcej

Piesza wycieczka „Szlakiem Fortów Twierdzy Przemyśl”

Jak co roku, pracownicy Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej przygotowali dla Państwa nową ofertę aktywnego wypoczynku połączonego z poznawaniem historii miasta i okolicy. Tym razem zapraszamy do zwiedzania fortów Prałkowce, Iwanowa…

Czytaj więcej

Ogłoszenie o licytacji

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej informuje, że w dniu 25 kwietnia 2024 o godz. 12:00 w czytelni na I piętrze odbędzie się licytacja urządzeń wykaz sprzętu j.n. Powyższy sprzęt można obejrzeć…

Czytaj więcej

Dramat współczesnej Armenii (wykład drugi)

18 kwietnia 2024 roku w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbył się wykład prof. dra hab. Tadeusza M. Trajdosa p.t. Dramat współczesnej Armenii (wykład drugi). Organizatorami wydarzenia były: Towarzystwo Przyjaciół Nauk…

Czytaj więcej

Badania geofizyczne na kurhanie w Sólcy

W dniach 11 i 12 kwietnia 2024 roku na terenie kurhanu w Sólcy koło Fredropola przeprowadzono pierwszy etap badań geofizycznych mających na celu całościowe rozpoznanie struktury wewnętrznej tego niezwykle ciekawego…

Czytaj więcej

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia 2024 roku w Skołoszowie i Radymnie odbyły się uroczyste obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej. Organizatorami wydarzenia były: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Archidiecezja Przemyska, parafia pw. Miłosierdzia…

Czytaj więcej

>>> więcej wydarzeń <<<

Wystawy

Samarytanie z Markowej

Wystawa otwarta od: 10 kwietnia, 2024 do 27 kwietnia, 2024

Już od 10 kwietnia można oglądać w holu budynku głównego Muzeum 13 deskali autorstwa Arkadiusza Andrejkowa „Samarytanie z Markowej” na podstawie fotografii z archiwum Józefa Ulmy. Dzięki zachowanym fotografiom poznajemy…

Czytaj więcej

Rzeszów minimalny w Małej Galerii Fotografii

Wystawa otwarta od: 15 marca, 2024 do 29 kwietnia, 2024

15 marca 2024 roku w Małej Galerii Fotografii mieszczącej się w Muzeum Historii Miasta Przemyśla Rynek 9 miał miejsce wernisaż wystawy fotografii Artura Wysockiego pod tytułem Rzeszów minimalny. Artur Wysocki Projektant…

Czytaj więcej

Wystawa pokonkursowa XXIX Ogólnopolskiego Przeglądu Plakatu Muzealnego i Ochrony Zabytków

Wystawa otwarta od: 1 marca, 2024 do 19 maja, 2024

1 marca 2024 roku w budynku głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej XXIX Ogólnopolskiego Przeglądu Plakatu Muzealnego i Ochrony Zabytków, na której można zobaczyć wybór z…

Czytaj więcej

„WIK. Plakat filmowy Ludwika Cieślika”

Wystawa otwarta od: 1 marca, 2024 do 19 maja, 2024

1 marca 2024 roku w budynku głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej miał miejsce wernisaż wystawy „WIK. Plakat filmowy Ludwika Cieślika”. Wystawa prezentuje 105 projektów i wydruków plakatów filmowych z lat…

Czytaj więcej

>>> więcej wystaw <<<

Ciekawostki muzealne

Korespondencja Józefa Kapuścińskiego (1895-1967) z astrologami, chiromatami i grafologami w zbiorach Biblioteki MNZP

Opublikowano: 23 kwietnia, 2024
w kategorii: Biblioteka poleca, Ciekawostki muzealne

W zbiorach Biblioteki MNZP znajduje się spuścizna po Józefie Kapuścińskim (1895-1967). Składają się na nią zarówno druki pochodzące z jego biblioteki domowej, jak i maszynopisy i rękopisy z nim związane.…

Czytaj więcej

Wiosenne tradycje wielkanocne

Opublikowano: 25 marca, 2024
w kategorii: Ciekawostki muzealne, Etnografia

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek. W obchodach świątecznych połączyło…

Czytaj więcej

>>> więcej ciekawostek <<<

Zbiory zdigitalizowane

Chętnie udostępniamy światu nasze zbiory. Każdy eksponat jest dokładnie sfotografowany oraz opisany, dzięki czemu mogą Państwo dostrzec każdy detal.

Biblioteka MNZP wpółpracuje również z Podkarpacką Biblioteką Cyfrową, dzięki czemu mogą Państwo odkrywać kolejne tomy bez wychodzenia z domu.

 

Przeglądaj zbiory

Fragment gemmy bizantyjskiej - najcenniejszego zabytku muzeum

Kodowanie i design: Michał Krzemiński na bazie projektu stworzonego przez S'Sense

Skip to content