Ku Nowoczesności! Kresy Niepodległe 1919-1939 - nowa wystawa plenerowa

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej oraz Dom Spotkań z Historią w Warszawie prezentują nową wystawę plenerową "Ku Nowoczesności! Kresy Niepodległe 1919-1939″.

Plaże wzorowane na Riwierze Francuskiej, polskie zagłębie naftowe, najnowocześniejsze wysokogórskie obserwatorium astronomiczne w Europie czy wyścigi „formuły 1” we Lwowie. Ten nieoczywisty, czasem zaskakujący obraz ziem wschodnich II Rzeczypospolitej zobaczyć można na wystawie plenerowej „Ku nowoczesności. Kresy niepodległe 1919–1939”.

Wystawa poświęcona jest niemal nieobecnym w powszechnej świadomości, wybranym dokonaniom gospodarczym i cywilizacyjnym związanym z odbudową i modernizacją ziem wschodnich II RP. Ekspozycja składa się z siedmiu tematycznych wątków. Każdy z nich opowiada o wybranym aspekcie modernizacji Kresów: od odbudowy po zniszczeniach w latach 1914–1920 i modernistycznej architektury lat 30., przez inwestycje i zakłady przemysłowe (największa polska rafineria w Drohobyczu, Państwowe Kamieniołomy w Janowej Dolinie), znane firmy i marki, (m.in. kultowe radioodbiorniki Elektrit czy luksusowe trunki od Baczewskich).

Zapraszamy również do odwiedzenia strony www Domu Spotkań z Historią: DSH - wystawa Ku Nowoczesności

#Muzea_MKDNiS