Ferie z Muzeum 2021

Ferie z Muzeum

Jak co roku zapraszamy dzieci i młodzież do spędzania z nami ferii zimowych poprzez zabawę i naukę. W tym roku nie mogą być to warsztaty w muzeum, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by spotkać się z nami online. Dlatego przygotowaliśmy ofertę edukacyjną, z której skorzystać mogą uczniowie zarówno szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych, pod hasłem „Ferie z Muzeum”.

Przez cały okres ferii na naszym Facebooku i na stronie internetowej oraz na naszym kanale na YT pojawiać się będą filmy, w których odkryjemy tajemnice historycznych fortów, pisania ikon, przyjrzymy się kuchni prababci i poznamy skomplikowaną technikę wykonania dzwonów.

Ferie z Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej 2021 - program:

 1. „Twierdza Przemyśl”
  autor: Karol Kicman
  dla: uczniowie wyższych klas szkoły podstawowej (V-VIII), szkoły ponadpodstawowe
  Data publikacji: 5.01.2021
 2. „Prasa w Twierdzy Przemyśl”
  autor: Tomasz Pomykacz
  dla: uczniowie wyższych klas szkoły podstawowej (V-VIII), szkoły ponadpodstawowe
  Data publikacji: 7.01.2021
 3. „Archiwum Molnara”
  autor: Tomasz Pomykacz
  dla: uczniowie wyższych klas szkoły podstawowej (V-VIII), szkoły ponadpodstawowe
  Data publikacji: 8.01.2021
 4. „Jak powstaje dzwon i dla kogo bije?”
  autor: Sylwia Ryznar
  dla: wszystkich
  Data publikacji: 11.01.2021
 5. „W kuchni prababci”
  autor: Renata Grzebuła
  dla: wszystkich
  Data publikacji: 13.01.2021
 6. „Dzieło na desce. Co to jest ikona?”
  autor: Sylwia Ryznar
  dla: wszystkich
  Data publikacji: 15.01.2021

„Twierdza Przemyśl”

Karol Kicman z Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej opowiada o Twierdzy Przemyśl oraz o zabytkach z nią związanych zgromadzonych na wystawie stałej w gmachu głównym Muzeum. Mapa Twierdzy Przemyśl wykorzystana dzięki życzliwości Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

„Prasa w Twierdzy Przemyśl”

O gazetach wydawanych w trakcie walk o Twierdzę Przemyśl opowiada Tomasz Pomykacz - kierownik Biblioteki Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

„Archiwum Molnara”

O jednym z najbardziej ciekawych zbiorów dokumentów z czasu walk o Twierdzę Przemyśl opowiada Tomasz Pomykacz - kierownik Biblioteki Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

„Jak powstaje dzwon i dla kogo bije?”

O dzwonach zgromadzonych na ekspozycji w Muzeum Dzwonów i Fajek w Przemyślu - oddziale Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, opowiada przewodniczka muzealna Sylwia Ryznar.

„W kuchni prababci”

O wystroju kuchni mieszczańskiej, prezentowanej na wystawie stałej w Muzeum Historii Miasta Przemyśla - oddziale Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, opowiada przewodniczka Renata Grzebuła.

„Dzieło na desce. Co to jest ikona?”

O ikonach zgromadzonych w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej na wystawie stałej "Credo na dwa głosy" oraz o tym jak one powstawały, opowiada przewodniczka Sylwia Ryznar.