scena bunkier

Małgorzata Czyńska na Scenie Bunkier

Dom Polski. Meblościanka z pikasami.Uprzejmie zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Czyńską, autorką książki Dom Polski. Meblościanka z pikasami.

Spotkanie odbędzie się na deskach Sceny Bunkier Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej dnia 30 stycznia 2018 roku o godzinie 17.00. Z autorką rozmawiał będzie Tomir Mazur. 

Wieczór uświetni koncert uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu.

Wstęp wolny!

Dzień Kultury Węgierskiej

Dzień Kultury Węgierskiej31 października (we wtorek) mieliśmy zaszczyt gościć Państwa w Muzeum na spotkaniu z kulturą naszych południowych Sąsiadów.

W ramach Dnia Kultury Węgierskiej od godziny 12:00 do 14:00 można było zwiedzić wystawę Węgierskie Lwy Judy w Galicji 1914-1918.

Na Scenie Bunkier Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbyło się autorskie spotkanie pod tytułem Węgry. Daj się Zaskoczyć! podczas którego Anna Butrym - tłumaczka oraz autorka vloga Węgierska Randka opowiadała nam o kraju naszych bratanków.

Było też można wysłuchać koncertu pod tytułem Trzy kolory w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu oraz spróbować potraw kuchni węgierskiej przygotowanych przez uczniów z Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu. 

 

Wydarzenie organizowane jest w trakcie Roku Kultury Węgierskiej w Polsce 2016/2017 pod honorowym patronatem Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie.

Patroni medialni:

TVP Rzeszów
Radio VIA 
Radio Fara 
Życie Podkarpackie 
Portal Przemyski

Gosia Sarata na Scenie Bunkier

Gosia Sarata na Scenie Bunkier

22 września 2017 roku na Scenie Bunkier Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbył się koncert Gosi Saraty i promocja teledysku o Przemyślu i Muzeum.

O wydarzeniu:

Po raz pierwszy w historii Muzeum Narodowe w Przemyślu zostało producentem muzycznym i będzie promować artystów muzyków. Gosia Sarata to studentka wokalistyki jazzowej na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, zdobywczyni pierwszego miejsca w 44. Konkursie Wokalistów Jazowych w ramach 35. Festiwalu "Jazz na Kresach" w Zamościu w 2017 roku. Artystka koncertuje od rodzinnej Limanowej i Nowego Sącza aż po Berlin.

Koncert Gosi Saraty oraz premiera jej teledysku wpisuje się w projekt artystyczny Scena Bunkier, który prowadzony jest w Muzeum od ponad roku. Koncerty, spektakle teatralne, spotkania autorskie, a teraz występ Gosi Saraty z muzykami uświetni premierę wideoklipu, który kręcony był w Przemyślu w lipcu 2017. Klimatyczne uliczki Starego Miasta, urokliwe kamienice, oryginalny pochyły Rynek i oczywiście przemyski Niedźwiadek, którego nie mogło tutaj zabraknąć. A do tego wątek miłosny. Przemyśl kilkakrotnie gościł ekipy filmowe, „Kronika wypadków miłosnych” Andrzeja Wajdy kręcona była właśnie tutaj. Dlaczego nie zagrać tu miłości jeszcze raz?

Artystka obecnie pracuje nad swoim pierwszym autorskim albumem, a teledysk do piosenki „Dobry Dzień” będzie singlem promującym jej debiutancką płytę. Reżyserem wideoklipu jest Roland Dubiel, autor nagradzanego w tym roku filmu „A kapela gra do końca”, współfinansowanego przez Podkarpacką Komisję Filmową.

Na koncert zaprasza Przemyski Klaster Turystyczny.

Patronat honorowy: Uniwersytet Rzeszowski. 

Patroni medialni:TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Biznes i Styl, Radio Via, Życie Podkarpackie, Radio Fara, Portal Przemyski, TV Podkarpacka. 

Na koncercie wystąpili:


Gosia Sarata | wokal
Szymon Łęczycki | piano
Kajetan Pietrzak | perkusja
Karol Godek | gitara prowadząca
Mateusz Honisz | gitara basowa 

Na wydarzenie zapraszają:

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej | producent 
oraz Roland Film | produkcja 

oraz 

Przemyski Klaster Turystyczny
facebook.com/przemyskiklasterturystyczny

Autorud Stalowa Wola
www.autorud.vw.pl

Infores Developer 
www.infores-developer.pl

BeeYes
www.beeyes.pl

 

A oto teledysk:

 

Spotkanie z Larą Gessler na Scenie Bunkier

Lara Gessler17 sierpnia 2017 roku o godzinie 19.00 Scena Bunkier Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej będzie gościć Larę Gessler. Prowadzący spotkanie Tomir Mazur porozmawia o sztuce gotowania, o kuchni od kuchni a także o debiutanckiej książce Lary Gessler pod tytułem "Słodki zielnik Lary".

Lara Gessler - rocznik '89. Skończyła socjologię w Collegium Civitas w Warszawie. Przez rok mieszkała w Londynie, gdzie uczyła się gotowania u najlepszych szefów kuchni. Do Polski wróciła w 2013 roku, żeby pomóc mamie. Współwłaścicielka U Fukiera i Słodki Słony, układa i konsultuje menu dla innych restauracji. Jest cukiernikiem. Gdy skończy 50 lat, chce otworzyć hotel bed and breakfast, gdzie będzie robić gościom śniadania, bo woli śniadania od kolacji. Córka Magdy Gessler. 

Serdecznie zapraszamy.
 

Pierwsze urodziny Sceny Bunkier

Pierwsze urodziny Sceny Bunkier18 czerwca 2017 roku, w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej obchodziliśmy pierwsze urodziny projektu kulturalnego Muzeum pod nazwą Scena Bunkier. Od godziny 18.00, bawiliśmy się w głównym budynku Muzeum (plac Berka Joselewicza 1) przy muzyce zespołu Wa-Da-Da i Angeli Gaber

Po koncercie odbył się urodzinowy "after" z poczęstunkiem.

Więcej o naszym projekcie mogą Państwo przeczytać tutaj.

A jak było na koncercie można zobaczyć w fotorelacji udostępnionej dzięki życzliwości www.fotofactory.net oraz Michała Macha z Jarosławskiej Agencji Fotograficznej.

Partnerami koncertu byli: