Przemyśl wczoraj i dziś

-

Muzeum Historii Miasta PrzemyślaMiejsce eksponowania: Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Rynek 9 - II piętro od strony Dziedzińca Wewnętrznego.

Ekspozycja zorganizowana jest w ramach 25. Europejskich Dni Dziedzictwa. Prezentuje ona archiwalne i obecne widoki Przemyśla wykonane z tych samych miejsc.

Autor o sobie...

Odkąd pamiętam aparat fotograficzny towarzyszył mi praktycznie zawsze. Fotografia przeplata się  przez całe moje życie. Już w szkole podstawowej chodziłem na kółko fotograficzne do MDK-u w Przemyślu, gdzie uczyliśmy się tradycyjnych technik fotografii w ciemni fotograficznej, w otoczeniu powiększalników, maskownic, kuwet z roztworami chemicznymi. Już wtedy fotografia architektury czy ludzi była moim ulubionym tematem zdjęć. Szkoła podstawowa, średnia zawsze aparat był obok. Założyłem rodzinę i naturalnym dla mnie było to że fotografia towarzyszy mi w ważnych wydarzeniach mojej rodziny. W miarę upływu czasu i rozwoju fotografii łączę swoją pasję z życiem rodzinnym i zawodowym. W roku 2010 zostałem laureatem XXII Ogólnopolskiego Biennale Fotografii Zabytki 2010 za dwa zdjęcia z cyklu,, Klatkowo” co zaowocowało wystawą fotograficzną tych właśnie prac w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej.  Brałem udział w wielu kursach i warsztatach fotograficznych. Niejednokrotnie brałem udział w plenerach fotograficznych organizowanych przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, gdzie moje prace były publikowane w wydawnictwach min: ,, Dialog dwóch kultur” Moje zdjęcia były także publikowane  w wydawnictwie ,,Polska Niezwykła – Miasta miasteczka” Obecnie zajmuję się również fotografią koncertową na stałe współpracując z dwoma znanymi zespołami rockowymi polskiej sceny muzycznej, gdzie moje zdjęcia ukazują się w różnych publikacjach i wydawnictwach tych zespołów. W roku 2016 mój plakat został wyróżniony w konkursie ,, Las magiczne miejsce” Rok 2017 przyniósł mi sukces na III Międzynarodowym Konkursie Fotografii i Projektowania Graficznego gdzie w dziedzinie fotografii cyfrowej zająłem I miejsce.