Konkurs - Rok 1918 - nowy ład w Europie Środkowo-WschodniejW roku bieżącym przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę i inne państwa Europy. Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu przygotowuje z tej okazji szereg imprez: wystaw i spotkań.

-

Sobotnie Warsztaty MuzealneNa Państwa ręce kierujemy specjalną ofertę warsztatów sobotnich, przygotowaną przez pracowników - edukatorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej z myślą o najmłodszych.

100 lat Garnizonu Wojska Polskiego w Przemyślu 1918-2018Dnia 11 maja 2018 roku w budynku głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbędzie się konferencja pod tytułem 100 lat Garnizonu Wojska Polskiego w Przemyślu 1918 - 2018. Wydarzenie będzie połączone z wernisażem wystawy pod tym samym tytułem.

Poznajemy Twierdzę PrzemyślMuzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej rozpoczyna akcję „Poznajemy Twierdzę Przemyśl”. Akcja ma na celu zapoznanie uczestników z fortyfikacjami jednej z największych europejskich Twierdz okresu I Wojny Światowej.

I Wyprawa Rowerowa 2018I Wyprawa Rowerowa kwiecień 2018 - to propozycja dla miłośników jednośladów. Muzeum przygotowało dla Was przygodę na "dwóch kółkach". Wyrwiecie się z miasta i poznacie jego historię z czasów I wojny światowej.

Obchody 8. Rocznicy Katastrofy SmoleńskiejDnia 10 kwietnia 2018 roku pod tablicą upamiętniającą Katastrofę Smoleńską odbyły się uroczystości rocznicowe. W obchodach udział wzięli Prezydent Miasta Przemyśla – Robert Choma, Wójt Gminy Przemyśl – Andrzej Huk, przedstawiciele Komitetu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwości oraz licznie przybyli goście i mieszkańcy miasta.