-

Szopka oczami dzieckaWzorem ubiegłych lat Muzeum Historii Miasta Przemyśla Rynek 9 – Oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjum do udziału w Konkursie Bożonarodzeniowym.

Spotkanie z prof. Stanisławem NicjejąZapraszamy na prezentację XI i XII tomu wydawnictwa "Kresowa Atlantyda Historia i mitologia miast kresowych.

Symfonia czerni i bieliDyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej - Jan Jarosz zaprasza na otwarcie wystawy Symfonia czerni i bieli. Fotografie Władysława Sokołowicza ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej

Losy przemyskich Żydów - film dokumentalny Tomasza MachajaJuż w najbliższą niedzielę 9 grudnia 2018 roku o godzinie 12.30 odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego Tomasza Machaja pod tytułem „Losy przemyskich Żydów”. Po projekcji filmu zapraszamy Państwa do zwiedzenia wraz z przewodnikiem nowo otwartej wystawy stałej „Opowieść o Żydach przemyskich”.

Nie tylko 11 listopada. Zapomniana historia roku 1918 na KresachStowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej i Dom Spotkań z Historią w Warszawie zapraszają na prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego. 

Uroczystość upamiętnienia miejsca kaźni i nowego krzyża przy Forcie XVIII na Lipowicy29 listopada 2018 roku nieopodal Fortu XVIII na Lipowicy odbyła się uroczystość poświęcenia miejsca kaźni oraz nowego krzyża zastępującego nie istniejący już, postawiony w 1945 roku krzyż upamiętniający zbrodnię dokonaną przez Niemców na mieszkańcach Przemyśla i okolic.