Opowieść o Żydach PrzemyskichSerdecznie zapraszamy na otwarcie nowej wystawy stałej pod tytułem "Opowieść o Żydach Przemyskich". Wernisaż odbędzie się dnia 26 października 2018 roku o godzinie 17.30 w budynku głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

-

Muzeum Narodowe Ziemi PrzemyskiejInformujemy że w dniach 20 i 21 października (sobota i niedziela) 2018 roku, w związku z organizowaną w tych dniach konferencją, budynek główny Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej będzie nieczynny dla zwiedzających. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do zwiedzania od wtorku 23 października.

Godziny otwarcia Muzeum Historii Miasta Przemyśla oraz Muzeum Dzwonów i Fajek nie ulegają zmianie.

-

Niezłomność Jednostki Trwałość WspólnotySerdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w konferencji Niezłomność Jednostki Trwałość Wspólnoty mającej odbyć się w Budynku Głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w dniach 20 i 21 października 2018.

Inna Fotografia Henryka RogozińskiegoJan Jarosz - Dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej oraz komiszarz wystawy Jacek Szwic zapraszają na otwarcie wystawy prac Henryka Rogozińskiego pod tytułem "Inna Fotografia".

III Wyprawa Rowerowa "Sto kilometrów na 100. lecie odzyskania Niepodległości"III Wyprawa Rowerowa "Sto kilometrów na 100. lecie odzyskania Niepodległości" – była naszą październikową propozycją dla miłośników jednośladów. Podczas tej wyjątkowej przygody mogliście wyrwać się z miasta i poznać historię z czasów I i II wojny światowej.

Przystanek Historia Przemyśl11 października w budynku głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbył się przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego "Orlęta bronią przemyskiego gniazda".